Duša bez sliekšņa - mūsdienu inovatīvā tendence!

Biežākais arguments, izvēloties dušu bez paliktņa, līdz šim bija ērta piekļuve dušai un ērta tās lietošana. Taču šādas formas izvēlei ir daudz citu iemeslu! Gan jaunās, gan vecās būvēs bezbarjeras duša ne tikai palielina dušas telpu vizuāli, bet vienlaikus tā nodrošina daudzveidīgus un individuālus apdares risinājumus, kurus “parasto” dušu gadījumā nevar realizēt – sākot no dušas formas, kas izvēlēta pēc sava ieskata, sasaistot to ar bezgalīgo flīžu vai grīdas segumu dažādību, un beidzot ar brīvi izvēlētu ūdens novadīšanas sistēmas formu un pozīciju.

HL Hutterer & Lechner (Austrija) uzņēmums jau vairāk nekā 70 gadus meklē risinājumus, pilnveido ūdens novadīšanas sistēmas bezbarjeras dušā un piedāvā unikālu iespēju izvēlēties lineāro (noteces) vai punktveida (trapa) ūdens novadīšanas principu. Šādas sistēmas var ierīkot gan dušas telpas centrā, gan pie sienas.
Balstoties uz lielo pieredzi un praksi dušas sistēmu ražošanā, varam izcelt galvenās īpašības, kurām būtu jāpievērš uzmanība, izvēloties ūdens novadīšanas sistēmu dušas telpā.
Galvenās ūdens novadīšanas dušā sistēmu īpašības, kas nodrošina maksimālu komfortu:

1. ĒRTA UN DROŠA MONTĀŽA

Montāžas principam jābūt vienkāršam un saprotamam gan montierim, gan pasūtītājam. Tādejādi samazinām iespēju kļūdīties, un varēsim izvairīties no neparedzētām problēmām nākotnē. Ļoti aktuāli ir pareizi piestiprināt hidroizolāciju pie noteces vai trapa dušas telpā. Ūdens, kas iekļūst flīžu savienojuma ar sateces elementu vietā, ir jānovada uz to pašu noteces sistēmu un tas nedrīkst iekļūt stāvos, kas atrodas zem dušas telpas. Ļoti svarīgi iepriekš saplānot, kurā vietā un kāda tipa ūdens novadīšanas sistēma tiks izmantota dušā, lai nodrošinātu pietiekami vietas trapa vai noteces ierīkošanai.

Ūdens novadīšanas sistēmu dušā ieteicams ierīkot pēc iespējas tuvāk sienai. Tas samazina ūdens aizplūšanas uz kopējo vannas telpu risku, kā arī tiek novērsts diskomforts, kas rodas, stāvot uz metāla ūdens novadīšanas elementa.

2. PIETIEKAMA ŪDENS CAURLAIDĪBA

Ļoti svarīgi izvēlēties pareizu ūdens savākšanas sistēmu dušā, par pamatu ņemot izmantojamā ūdens daudzumu. Parasti pietiek ar 0,5 l/s ūdens caurlaidību ūdens savākšanas sistēmās, taču jāparedz, ka netīrumi, kas ir sakrājušies dušas notecē vai trapā, ne vienmēr tiks kārtīgi iztīrīti.

Arī ļoti svarīgi, lai, montējot bezbarjeras ūdens novadīšanas sistēmu, pareizi tiktu izveidots grīdas slīpums uz sateces elementu. Slīpumam jābūt vismaz 2%. Nepareizi izveidots slīpums un nepareiza kopšana ūdens var samazināt caurlaidību līdz pat 20%.

HL primus

HL primus 2

hl primus3

3. AIZSARDZĪBA PRET NEPATĪKAMO SMAKU

Lai nepatīkamā smaka neizplūstu no kanalizācijas, katrā dušas trapā vai notecē jābūt sifonam. Sifoni var būt vairāku tipu:
Ūdens sifons – esošais ūdens trapa vai noteces sifonā neizlaiž smaku. Minimālais ūdens daudzums ūdens sifonā saskaņā ar būvniecības noteikumiem jābūt 50 mm. Tas ļauj ūdenim ilgāk neiztvaikot no sifona un aizturēt smakas no kanalizācijas.
Iztvaikojot ūdenim, smaka nokļūst vannas istabā, tāpēc sifonā jāielej ūdens.
Sauss sifons “HL Primus” – sifonā esošais ūdens nelaiž cauri smaku, taču, kad ūdens iztvaikos, sifona konstrukcijā esošais pludiņš pilnībā noslēdz ūdens noplūdes telpu un novērš smakas izkļūšanas iespēju no kanalizācijas. Līdz ar to iespējams mazs noteces vai trapa montāžas augstums. Tas ir uzņēmuma HL patentētais sifona risinājums.

Mehānisks sausais sifons “HL Primus Blue” – jauns sifona risinājums, kuru HL uzņēmums patentēja 2019. gadā! Mehāniskais sifons darbojas pēc pilnībā sausa darbības principa. Sifona konstrukcija atver ūdens plūsmu uz kanalizācijas tīklu tikai tad, kad ūdens iekļūst trapā. Ūdenim aizplūstot, speciālais elements noslēdz aizplūdes telpu un smakai nav iespējams nokļūt telpā. Šis sifons darbojas arī kā daļējs pretvārsts, kas neļauj notekūdeņiem nokļūt telpā no kanalizācijas sistēmas. Trapiem ar “Primus blue” sifoniem arī ir matu ķērājs.

4.KOPŠANA

Ūdens novadīšanas sistēmās ir ļoti svarīga ērta noplūdes sistēmas ekspluatācija. Gan dušas trapi, gan noteces periodiski jātīra. Sakrājušies netīrumi, matu un tauku paliekas samazina ūdens caurplūdi. Šādā gadījumā sakrājies ūdens neizplūst uz kanalizācijas sistēmu, rada diskomfortu mazgājoties un var appludināt vannas istabu. Tāpēc notecēm un trapiem jābūt izstrādātiem tā, lai nerastos problēmas ar to izjaušanu un varētu viegli iztīrīt.

5.ESTĒTIKA UN DIZAINS

Liela nozīme ir ūdens novadīšanas sistēmas izvēlei un vizualizācijai. Jāņem vērā tas, ka, izvēloties trapu, grīdas virsmai jābūt “aploksnes” formā ar slīpumu uz trapu. Izvēlēto trapu varēsiet uzstādīt tikai dušas centrā. Izvēloties dušas tekni, slīpums veidojams tikai noteces virzienā. Ideāls gadījums – ūdens novadīšanas sistēmu ierīkot pie sienas. Ierīkojot gan noteces, gan trapus, var izmantot dažāda dizaina restes. Tās var būt izgatavotas ar iespēju ielīmēt flīzi, tādejādi ūdens novadīšanas elements kļūst neredzams. Noteces arī var būt ar speciālām restēm, kurās ir izveidots slīpums, un tās kļūst par unikālu dušas dizaina elementu.

HL dusas notece