Apkure

Apkure ir nepieciešama visa veida ēkās, lai tajās būtu komfortabli uzturēties, dzīvot, strādāt. Kopumā tā ir siltuma ražošana, uzglabāšana, pārnešana, sadale.

Šodien pastāv dažādi apkures risinājumi mājai, daudzīvokļu ēkai vai biroju ēkai ir dažādi, jo tie ir atkarīgi no komforta, lietošanas ērtības un ekspluatācijas izmaksām, bet vienmēr tā ir jāveido funkcionāla un energoefektīva. Jāpievērš arī uzmanība apkures ietekmei uz ārējo vidi, vai tas izmantošanas laikā CO izmeši ir pietiekoši zemi.

Gāzes apkure – viena no populārākajām un biežāk lietojamām sistēmām, jo ir energoefektīva. Tā ir autonoma, šodien ir iespējas tās darbību regulēt arī attālināti vai ieprogrammējot. Samērā dārga sistēmas uzstādīšana atmaksājas ar efektivitāti, siltuma uzturēšanu un lietošanas ērtību.

Elektrības apkure ir ērti lietojama, ātri uzstādāma, var būt autonoma (gaisa aizkari, piemēram) un manuālā (elektriskie, pārnēsājamie sildītāji, radiatori). Šādas sistēmas ātri uzsilst un apsilda telpas, bet tikko izslēdzot - tikpat ātri atdziest. Lietojamais darbības resurss – elektrība – ir dārgs un ekonomiski neizdevīgs. Tāpēc šo apkures veidu iesakām lietot kā alternatīvu vai papildus iekārtu nepieciešamības gadījumos.

Malkas apkure mūsdienās ir palikusi vai nu vecās savrupmājās vai tiek iekārtots mājā kā ekskluzīvs dizaina un komforta elements - kamīns. Kamīns viens pats silda tikai telpu, kamēr tas deg. Lai uzturētu siltumu ilgāk, ir nepieciešama kamīnkrāsns.

Visu šo sistēmu darbība sodien nav iedomājama bez akumulācijas tvertnes ierīkošanas. Tā ir mūsdienu apkures sistēmas nepieciešamība, jo akumulācijas tvertnes galvenais uzdevums ir siltuma uzkrāšana un tad siltuma enerģijas izlīdzināšana. Jaunos projektos akumulācijas tvertnes jeb apkures siltuma akumulatori palielina sistēmas tilpumu, bet renovētās ēkās tvertnes nodrošina vienlīdzīgu siltuma daudzumu uz visiem radiatoriem. Izmantojot akumulācijas tvertnes, var panākt apkures pilnvērtīgāku darbību, izmaksu mazināšanu un sistēmas ekspluatācijas laika pagarināšanu un izturību.

Akumulācijas tvertnes var pievienot dažādiem siltuma avotiem: siltumsūkņu, gāzes un cieto kurināmo vai elektriskajiem katliem, saules paneļu sistēmām un citiem, bet ir nepieciešams piemeklēt atbilstošu tvertni.

Akumulācijas tvertnes siltuma uzturēšana ir atkarīga no tās tilpuma, caurplūdes ātruma, siltumizolācijas un āra temperatūras. Modeli ar iekšējo tvertni var siltināt dažādos veidos, izmantojot starpsienu telpu/nodalījumu. Otrām parasti tiek piedāvāta izolācijas čaula.

Bez enerģijas patēriņa uzskaites nav energoefektivitātes. Onninen sortimentā ir iekārtas, kas spēj viegli pārskatīt siltuma resursus un samazināt izmaksas no tādiem ražotājiem kā Siemens, Danfoss, Sontex, kas ir paredzēti patēriņa uzskaitei apkures un/vai dzesēšanas sistēmās.

Siltumskaitītājiem ir attālināta patērētās enerģijas nolasīšanas iespēja, izmantojot bezvadu komunikāciju protokolu, kā piem. M-Bus vai OMS.

Ir pieejami dažādi siltuma mērītāji gan ar maziem, gan lieliem diametriem, dažādām caurplūdēm, ar vadu vai bezvadu distances nolasīšanas sistēmām, vairākiem datu komunikāciju veidiem, ko nodrošina dažādi moduļi. Ir kompakta izmēra un augstas precizitātes ultraskaņas mērījumu tehnoloģijas enerģijas skaitītāji.