Ūdens sildītāji

Pieejamība
Zīmols

Karstā ūdens padevi var nodrošināt dažādos veidos. Viens no tiem ir ūdens sildītāja jeb boilera uzstādīšana.

Ūdens sildītāju var uzstādīt jebkurā ēkā, kur ir aukstā ūdens padeve. Pirms uzstādīšanas vien ir jāaprēķina, kāds apjoms ir nepieciešams. Te jāņem vēra personu daudzums, karstā ūdens lietošanas paradumus un tā izvietošanas iespējas.

Boileri pieejami dažādos izmēros, sākot no 5l līdz pat 1000l.

Ūdens sildītājus var uzstādīt gan vannas istabā, gan virtuvē, gan kādā palīgtelpā. Piestiprināt pie sienas, uz grīdas, vai tas var būt brīvi stāvošs boileris. Boileri var būt dažādi pēc formas un krāsas, lai pieskaņotu telpas dizainam.

Boileru darbības kontrole var būt gan ļoti vienkārša, gan pielāgota viedierīcēm, kur jūs varat ieslēgt uzsildīšanu jau pirms ierašanās mājās no sava telefona.
Boileri ir dažādi arī pēc ūdens uzsildīšanas metodes.

Populārākie būs elektriskie, kas arī sildās no parastā elektrības tīkla. Īpašas tīkla modifikācijas nav nepieciešamas, jo ūdens uzsildās pakāpeniski un šim procesam nepieciešams tikai elektriskais pieslēgums.

Gāzes boileri silda ūdeni ar metāna gāzi. Gāzes ūdens sildītājiem šodien ir zemas izplūdes emisijas. Tie ir aprīkoti ar drošu kontroles sistēmu un viedu vadības sistēmu. Gāzes boileri ir ļoti ekonomiski, temperatūras un jaudas režīmu ir iespējams pielāgot vajadzībām.

Caurplūdes boileri parasti ir ļoti maza izmēra un tie ir ierīkoti ūdens krāna sistēma. Ūdens tiek uzsildīts tieši tā padeves laikā, tāpēc tos sauc arī par momentānu ūdens sildītāju. Uzsildīšana notiek dažu sekunžu laikā. Caurplūdes boilerus vērts izmantot vietās, kur ir nepastāvīga, epizodiska vai maza apjoma karstā ūdens izmantošana.

Pieejami arī kombinētie boileri, kurus var pievienot apkures sistēmai un sildīt ūdeni ar tās palīdzību. Bet tajos ir iestrādāts arī elektriskais sildelements, kas uzsildīs ūdeni periodā, kad apkure nedarbojas.

Pastāv arī iespēja uzstādīt ar malku kurināmos boilerus. Tādus mēdz uzstādīt mājās, kur var to savienot ar dūmvadu, un kur ir pietiekoši daudz vietas. Ūdeni ar tādu iekārtu var uzsildīt pusstundas laikā.

Liela apjoma boileriem jāizvēlas droši un izturīgi stiprinājumi.