Vārsti un pretvārsti

Pieejamība
Zīmols

Lielās ēkās, komerciālās un industriālās telpās īpaša uzmanība jāpievērš ugunsdrošības sistēmām. Ēkas ventilācijas sistēmās tiek iestrādāti ugunsdrošības vārsti. Šādi vārsti, izceļoties ugunsgrēkam, automātiski aptur ventilācijas (gaisa) padevi bīstamajā telpā, neļauj izplatīties dūmiem, toksiskām gāzēm un ugunij uz citām telpām, kas savienotas ar ventilācijas sistēmu.

Ugunsdrošības vārsti var būt mehāniski (aprīkoti ar rokturi un termisko drošinātāju, kur vārsts automātiski aizvērsies pēc šī drošinātāj izkušanas noteiktā temperatūrā), elektromehāniski vai ar piedziņu vadīti (aprīkoti ar slēdzi un izpildmehānismu). Tie var darboties atsevišķi kā patstāvīga iekārta vai kopā ar citiem ugunsdrošības vārstiem vienā sistēmā. Vārsti ir gan apaļajiem gaisa vadiem, gan kvadrātveida. Tiem var būt dažādas hermētiskuma klases un atšķirīgs reakcijas laiks.

Onninen piedāvā MANDIK ugunsdrošības kārtridžus, kas mehāniski aizveras, izkūstot drošinātājam. Šis ir vienkāršs un budžetam draudzīgs risinājums projektos. Sarežģītākiem projektiem piemērotus KOMFOVENT UVA-M apaļos ugunsdrošības vārstus, kas sertificēti un marķēti ar CE marķējumu. Piedāvājam vārstiem izmantot SIEMENS izpildmehānismus un aprīkot vārstus ar termiskajiem sensoriem.