Radiatori

Pieejamība
Speciālais piedāvājums
Zīmols

Lai cik dažādi būtu siltumapgādes risinājumi, tomēr Latvijā viens no populārākajiem ir radiatori. Ņemot vēra to dažādību gan izgatavošanas materiālu ziņā, gan dizaina risinājumos, tos var piemeklēt un uzstādīt jebkurā telpā. Tos droši var izmantot gan jaunu ēku būvniecībā, gan renovācijas projektos.
Parasti radiatorus stiprina pie sienām ar kronšteiniem vai izmanto grīdas stiprinājumus - radiatoru kājas. Ir pieejami arī grīdas radiatori jeb konvektori, ko iemontē grīdā pa telpas perimetru.

Sienas radiatoru izvēle ir ļoti plaša. Tie var būt:
• čuguna radiatori, kas Latvija kādreiz bija īpaši izplatīti. Te ir smagi, bet ļoti izturīgi pret siltuma nesēju – ūdeni. Čuguna radiatori ilgi uzsilt, bet tā ir priekšrocība, jo arī atdziest tie ilgi. Lai gan čuguna radiatori ir smagi un aizņem vietu, tomēr tie var būt iekārtoti dažādos dzīvokļos, jo, pateicoties dažādam dizainam, izskatās glīti arī modernos dzīvokļos;
• tērauda radiatori ir diezgan ekonomiski gan uzstādīšanas ziņā, gan izmantošanas. Tie ātri uzsilst un apsilda telpu, bet līdz ar to arī atdziest ātri. Lai šādu radiatoru apsilde būtu ekonomiski izdevīga, iesakām izmantot termostatus. Šos radiatorus ir iespējams nopirkt dažādās dizaina versijās un krāsu toņos. Tādi radiatori ir viegli iztīrāmi un nekrāj putekļus savā konstrukcijā;
• retāk izmantojami ir alumīnija radiatori. Tos rekomendē uzstādīt telpās ar lielu mitruma līmeni, piemēram, pirtīs vai baseinos. Te gan ir jāņem vērā, ka ūdeni kā siltumnesēju šim radiatoru veidam labāk neizmantot, jo metāls bojājas. Tam ir paredzēti speciāli šķidrumi.

Onninen piedāvā Purmo augstas kvalitātes dažādu tipu paneļu tērauda radiatorus, kā arī ribu un dekoratīvos radiatorus. Visplašāk izmantojamie ir ekonomiskie un lakoniskie COMPACT un COMPACT VENTIL, bet slimnīcās, veselibas centros, ražotnēs bieži izmanto PURMO HYGIENE versijas, kas novērš putekļu un netīrumu uzkrāšanos radiatoros. Radiatorus ir iespējams arī uzstādīt vertikāli, padarot tos par dizaina elementu telpā. Īpaši dekoratīvie DELTA LASERLINE ir kolonnu radiatori, kurus komplektē izmantojot īpašu lāzermetināšanas metodi, padarot tos ilgmūžīgus un drošus. Tos iespējams izgatavot jebkurā izmērā un izvēlēties piemērotāko toni jūsu projektam.

Piedāvājumā ir arī kvalitatīvi Čehijas ražotāja ISAN sienas un grīdā iebūvējamie konvektori un radiatori vannas istabām - īapši izturīgi agresīvā mitrā vidē. Rūpnīca izgatavo radiatorus arī pēc individuāla pasūtījuma, kas var tikt piemēroti projekta prasībām gan krāsas, formas, gan novietojuma ziņā.