Kondicionēšana un aukstumapgāde

Mājas komforts ir būtiska vajadzība, līdz ar to ļoti daudzi izvēlas ierīkot kondicionieri. Kondicionieris ir lielisks risinājums, lai vasarā atdzesētu telpu un nepieciešamības gadījumā sasildītu telpu starpsezonas laikā.
Kondicionierus iedala dažādās kategorijās:
• mobilie kondicionieri;
• dalītie split un multi-split tipa ar āra un iekštelpu bloku;
• telpas kondicionieris bez āra bloka.

Vienkāršākais risinājums ir mobilie gaisa kondicionieri. Tos ir iespējams ievietot jebkurā telpā, kur ir iespējama karstā gaisa novadīšana, piemēram, caur logu. Tos arī ir viegli pārvietot uz citām telpām pēc nepieciešamības.
Sarežģītāks risinājums uzstādīšanā, bet vienkāršāks lietošanā un izvietošanā iekštelpās būtu dalītais gaisa kondicionieris ar atsevišķu telpas iekārtu un āra bloku. Šī iekārta prasa uzstādīšanu ar sertificēta speciālista palīdzību un jārēķinās ar papildus izdevumiem atkarībā no trases garuma un uzstādīšanas sarežģītības pakāpes.

Ir kondicionieri, kas papildus dzesēšanas funkcijai, rūpējas arī par gaisa kvalitāti, nepārtraukti to filtrējot, vai tādi, kam samazināts gaisa plūsmas spēks – “wind free”, nodrošinot klusāku darbību un samazinot risku diskomfortam no tiešas gaisa pūšanas.

Situācijā, kad nav iespējams izbūvēt dalīto sistēmu un ir vēlēšanās uz gaumīgu telpas kondicionieri, kas iederas interjerā, ir pieejami kondicionieri no Argoclima - Apollo. Tādiem gaisa kondicionieriem nav vajadzīgs gaisa un kondensāta izvads ārpus telpām, jo tas ir iestrādāts iekārtā.

Kā gaisa dzesēšanas iekārta var darboties arī “gaiss-gaiss” tipa siltumsūknis, kas karstajā sezonā atdzesē gaisu, aukstajā – silda.

Kondicionieru un siltumsūkņu montāžai vienmēr ir nepieciešami lieliskas kvalitātes stiprinājumi un pret vibrācijas pamatnes, vara caurules ar izolāciju, freona dzesēšanas cauruļvadi un veidgabali, nosegkanāli un dekoratīvie kanāli, kondensāta novadīšanas sūkņi palīdz optimizēt un uzlabot klimatizācijas sistēmas darbību.

Izveidojot centralizētās dzesēšanas sistēmas industriālās zonās izmanto fankoil vai VRF (variable refrigerant flow) iekārtas.

Kondicionieru un siltumsūkņu montāžai vienmēr ir nepieciešami lieliskas kvalitātes stiprinājumi un pret vibrācijas pamatnes, vara caurules ar izolāciju, kondensāta sūkņi, nosegkanāli, palīdz optimizēt un uzlabot klimatizācijas sistēmas darbību. Onninen sortimentā ir pieejami kvalitatīvi stiprinājumi un apsaistes materiāli, karstuma izolācijas materiāli, caurules un adapteri, termostati, vēdinātāji un gaisa izvadi no dažādiem zīmoliem, ka arī pašu brenda Onnline.