Izolācija

Izolācija pagarina dažādu elementu un ēku ekspluatāciju, tā nodrošina aizsardzību, siltumu, svaigu gaisu un veselīgu vidi.

Onninen piedāvā visa veida izolācijas materiālus:

Rockwool 800 izolācijas akmens vates čaulas ar pašlīmējošu šķēluma malu apkures un ūdens cauruļu siltumizolācijai un aukstā ūdens cauruļvadu izolācijai no ūdens tvaika kondensāta un Isover Climpipe Section Alu 2 stikla vates čaulas domātas apkures un ūdensapgādes elementu izolācijai.

Kondensāts ir bieža parādība uz ūdensapgādes caurulēm. Tā veidošanos ietekmē dažādi apstākļi, no kuriem vajag izvairīties, lai neveidotos bojājumi, korozija, pelējums, enerģijas zudums. Pretkondensāta izolācijai Onninen piedāvā vācu ražotāja Armacell materiālus. Kaučuka (porgumijas) izolācija Armaflex AF, ACE Plus, ACE pasargā no kondensāta un tā ietekmes. Tas atbilst augstākajiem ugunsdrošības standartiem, pieejami dažādos izmēros un biezumos. Vēl var izvēlēties Armaflex Ultima pirmo lokano tehnisko izolācijas materiālu, kas līdz minimumam samazina indīgu piedūmojumu ugunsgrēku gadījumos. Tam piemīt arī maksimālā uguns izturība.

Izolācijas materiālos izmantotā slēgtas šūnas struktūra ar zemu termālo vadītspēju un ūdens tvaika barjera pasargā caurules no korozijas. Izstrādājumos izmantotais materiāls samazina pelējuma un baktēriju augšanas riskus. Produktu klāstā arī pašlīmējošās izolācijas caurules un paklāji, kas būtiski ietaupīs instalācijas laiku. Izmantojot Armaflex līmi, tīrītāju, līmlentes un pārklājumu var iegūt maksimāli labāko rezultātu.

Siltās grīdas ir lieliska iespēja veidot mājās komfortablus apstākļus. Lai tās izdalītu siltumu efektīvi un ekonomiski izdevīgi, izmantojiet tādus silto grīdu izolācijas materiālus, kas paātrina siltuma izdalīšanos un sadala to vienmērīgi. Šim nolūkam var izmantot siltumstarojošās plāksnes, takerplāksnes ar foliju, Termo Compact putu polistirola plāksnes.

Ventilācijas sistēmas arī ir nepieciešams izolēt. Tas nepieciešams, lai izvairītos no mitruma, skaņas, uguns un siltuma izplatīšanās. Tādai izolācijai jābūt ļoti elastīgai un labi jāpielāgojas jebkurai formai. Onninen iesaka izmantot Isover Climcover Lamella ML3 stikla vates lamellas pārklājus, jo perpendikulari iestrādātas vates šķiedras izpilda šo uzdevumu.

Zinot ventilācijas ekspluatācijas nosacījumus, var izvēlēties materiālus atkarība no nepieciešamības:

  • ventilācijas aizsardzībai no uguns piedāvājam ISOVER TECH Wired Matt MT 4.1 akmens vates pārklāju, kas, pirmkārt, atbilst augstākas klases ugunsdrošībai un pasargās no siltuma zuduma un skaņas izplatīšanās;
  • skaņas izolācijai Onninen iesaka Isover ClimLiner SLAB minerālvates materiālu. Tas izolēs skaņu un siltumu;
  • Rockwool Alu Lamella Mat, kas pieejami dažādā biezumā no 20 mm līdz 100 mm, lieliski noderēs cauruļvadu, siltumtīklu, ventilācijas, gaisa vadu, rezervuāru siltumizolācijai;
  • akmens vates izolācijas pārklājus Conlit Mat no Rockwool iesakām īpašām ugunsdrošības vajadzībām.

Polietilēna izolācija apkurei un ūdensapgādei mazina siltuma zudumu un aizsargā caurules arī no mehāniskajiem bojājumiem (papildus nodrošinot arī skaņas izolāciju). Šim nolūkam var izvēlēties Armacell IZO-MAX, TUBOLIT DG vai Armacell TUBOLIT S PLUS materiālus.

Armacell ACE / ACE PLUSS sintētiskā kaučuka (porgumijas) izolācija glābs caurules no kondensāta veidošanās un bojājumiem. Tāda izolācija ir viegli uzstādāma, pateicoties pāšlīmējošai funkcijai.

Onninen piedāvā pilnīgu risinājumu jebkuras izolācijas stiprināšanai. PVC pārklāji un līkumi pasargās cauruļvadu izolāciju no ārējās vides ietekmes telpās.
Armētas alumīnija un PVC montāžas lentes, stieples nostiprināšanai, plastmasas un metāla skavas, pašlīmējošas lentes izolācijas sastiprināšanai, līmējamas un metināmas naglas – viss, kas nepieciešams izolācijas stiprināšanai un ilgmūžībai.
Arī instrumenti – vates griežamie naži, īleni kniežu iestiprināšanai, līmes otas un pumpji atvieglos instalāciju un taupīs laiku.

Ierīkota ugunsdroša izolācija ievērojami nodrošina ēku vispārēju ugunsdrošību un nelaimes gadījumā var glābt arī dzīvības un īpašumu. Izolācija mazina uguns izplatīšanos, noteiktu laiku glābj konstrukcijas no sabrukšanas, aizsargā degošus materiālus. Pats izolācijas materiāls izraisa nelielu dūmu apjomu, kas palīdz veikt evakuācijas un glābšanas procesus maksimāli efektīvi un droši.

Onninen piedāvā izmantot labākos ugunsdrošās izolācijas materiālus. Rockwool akmens vates paklāji Conlit Mat vislabāk derēs inženiertehnisko tīklu un šahtu izolācijai.
Isover Yech Wired Matt akmens vates paklājs papildus ugunsdrošībai, nodrošinās skaņas un siltuma izolāciju.