Izplešanās trauki

Pieejamība
Zīmols

Izplešanās trauks jeb tvertne ir svarīga apkures / dzesēšanas sistēmas komponente. Jo, kā zināms no fizikas pamatiem, ūdens sasilstot izplešas. Tāpēc, lai nepārslogotu un neizraisītu siltumapgādes sistēmas avārijas, palielinoties spiedienam sistēmā, tiek uzstādītas ūdens izplešanās tvertnes. Tvertnē ieplūst sildīšanas laikā radies liekais ūdeni, bet tam atdziestot, tas atgriežas atpakaļ sistēmā.

Izvēloties tvertni, svarīgi pievērst uzmanību siltumnesēja un sistēmas parametru atbilstībai izplēšanas tvertnes pieļaujamiem parametriem un slodzēm – min/max temperatūra un spiediens, siltumnesēja sastāvs (glikola koncentrācija).

Onninen produktu klāstā ir Flamco Base Flex 25-80l un Contra-Flex 100-150l modeļi noslēgtām apkures un aukstā ūdens (dzesēšanas) iekārtām, kas ir piemērotas glikola koncentrācijai līdz 50%, Onnline zīmola 5-300l modeļi slēgtajam kontūram un pieļaujamu glikola koncentrāciju līdz 20%, kā arī Onnline zimola 8-18l modeļi dzeramajam ūdenim, kā arī visi nepieciešami tvertņu stiprinājumi un vārsti. Onnline tvertnēm ir pieejamas rezerves membranas gan apkurei, gan dzeramajam ūdenim.