Būvelementu akustiskā izolācija

Ēkas ūdensapgādes un notekūdeņu cauruļvadu radītās skaņas nereti mēdz būt tik stipras, ka pasliktina dzīves un darba apstākļus. Risinājums ir būvelementu akustiskā izolācija.

Ēkas akustika ir kompleksa sistēma, un iemesli, kāpēc konstrukcijās rodas trokšņi, ir dažādi. Skaņas rašanos ūdensapgādes un kanalizācijas cauruļvados ietekmē iekštelpu plānojums, izmantotie būvmateriāli, cauruļvadu izkārtojums un savienojumi ar būvkonstrukcijām, montāžas kvalitāte, sistēmas ikdienas izmantošana u. c.

Trokšņu veidi

Ēkas iekšējo cauruļvadu radītie trokšņi iedalāmi gaisa un struktūras radītajās skaņās. Cauruļvados lejup tekošās ūdens plūsma skaņa telpas gaisā. Piemēram, vertikālas notekūdeņu vai lietus ūdens caurules ar Ø 110 mm bez izolācijas pie ūdens plūsmas 2 l/sek rada noteiktu skaņas intensitāti: PVC caurules – 55 dB(A), plastmasas caurules – 50 dB(A), čuguna caurules – 48 dB(A).

Struktūras radītā skaņa ir troksnis, ko pārraida ēkas konstrukcija. Skaņas veidojas arī kanālos vai šahtās, kur ievietoti cauruļvadi. Ieteicamais risinājums ir akustiskā izolācija, piemēram, ar zīmola Armacell preču grupas ArmaComfort izolācijas produktiem.

ArmaComfort Barrier B&P grey A4 885@150dpi RGB

Par pusi klusāk

ArmaComfort trokšņu kontroles produkti ir efektīvi un viegli uzstādāmi, īpaši lietusūdens un notekūdeņu cauruļu izolācijai. Tie ir elastīgi ruļļveida daudzslāņu izolācijas materiāli, kas izgatavoti no elastomēra putām. Materiālu priekšrocība ir augsta efektivitāte ar plānāku izolācijas materiālu. Tas pieejams 11 mm biezumā.

Izolējot cauruļvadus, vienlaikus var novērst arī kondensāta un korozijas veidošanos uz tiem. ArmaComfort izmantojams gan čuguna, gan plastmasas caurulēm.

Izolācijas rezultātus apliecina Francijas sertifikācijas organizācijas Center Scientifique et Technique du Bâtiment (CSTB) testi saskaņā ar standartu EN14366. Tie rāda, ka pēc vertikālu cauruļvadu izolācijas ar ArmaComfort trokšņu līmenis telpā var samazināties par 16 dB(A). Uz horizontāliem cauruļvadiem, kur ūdens radītās vibrācijas parasti ir spēcīgākas, trokšņu samazinājums var sasniegt 18 dB(A). Cilvēka auss skaļuma samazinājumu par 10 dB(A) uztver kā par pusi klusāku skaņu.

ArmaComfort RefurbishedPartition 885@150dpi RGB

ArmaComfort HVAC 885@150dpi RGB

Ugunsizturība un montāža

ArmaComfort ne tikai samazina traucējošo trokšņu līmeni, bet arī uzrāda teicamus ugunsizturības rādītājus. Materiālam piešķirta B-s1,d0 ugunsreakcijas klase. Savukārt izolācijas produkti ArmaComfort AB Alu un ArmaComfort AB Alu Plus Eiropas SBI testā uzrādīja labāko sniegumu organisko produktu segmentā. SIA Onninen kā Armacell pārstāvis Latvijā piedāvā vairākus cauruļvadu izolējošā materiāla ArmaComfort veidus.

Materiāli ir ruļļveida lokšņu formā, katra loksne ir 1×2 m jeb 2 m² izmērā. ArmaComfort AB un ArmaComfort AB Plus ir elastomēra plāksnes abpusēji melnā krāsā ar izcilu akustiskās izolācijas sniegumu un aizsardzību pret koroziju. ArmaComfort AB Plus pieejama arī pašlīpošu lokšņu veidā, kas paātrina produkta montāžu.

ArmaComfort AB Alu un ArmaComfort AB Alu Plus viena loksnes puse klāta ar alumīnija foliju. Šie materiāli piemēroti vietām, kur cauruļvadi ir atklāti redzami. Atšķirībā no pārējiem veidiem, ArmaComfort AB Alu izgatavots no poliuretāna putām un nesatur halogēnus. ArmaComfort piestiprināšana ir vienkārša un ērta, nav nepieciešami speciāli instrumenti. Cauruļu virsmu noziež ar speciālo Armaflex līmi, materiālu cieši aptin ap cauruli un gareniskās šuves nostiprina ar pašlīpošo līmlenti ArmaComfort Tape.

armacell-mata-armacomfort-ab-alu-plus-w-rolach-41746