Elektroauto uzlāde

Pārvietošanās ar elektroauto ir kļuvusi par mūsu ikdienu. Pilsēta pilnveidojas un uzlādes stacijas ir sastopamas aizvien vairāk, padarot elektroauto īpašnieku dzīvi ērtāku. Tikai vēl ar vienu lietu jārēķinās, ka elektroauto uzlādei nepieciešams vairāk laika, nekā pierasts.

Elektroauto var uzlādēt divos veidos:

  1. Ātrā uzlāde šodien aizņem līdz 30 minušu laikā. Auto tiek savienots ar līdzstrāvas (DC) uzlādes staciju. Tā uzlādē akumulatoru, kamēr jūs, piemēram, veicat pirkumus. Tādas auto uzlādes stacijas parasti ir publiski pieejamas.

  2. Otrs elektroauto uzlādes veids ir uzlāde ar maiņstāvu (AC). Šādu veidu izmanto mājās, viesnīcās, pie biroju ēkām, kur auto netiks lietots pietiekoši ilgu laiku. Tā uzlādē borta uzlādēšanas ierīci 4 līdz 8 stundu laikā, atkarībā no baterijas izlādes. Maiņstāvas uzlādes iekārtas var ierīkot atsevišķi vai kā papildinājumu līdzstrāvas uzlādes stacijai.

Onninen piedāvā iegādāties elektroauto uzlādes staciju jeb wallbox – ABB Terra AC Wallbox. Tā ir maiņstrāvas (AC) elektroauto uzlādes stacija, stiprināma pie sienas vai pjedestāla. Tāda ierīce var nodrošināt viena vai vairāku auto uzlādi vienlaicīgi. Neskatoties uz to, ka uzlāde AC ir ilgāka par DC sistēmu, tā ir ekonomiski izdevīgāka par publiski pieejamo ātro uzlādi. Vēl viena šīs uzlādes ierīces priekšrocība ir, ka to var pieslēgt 3F solārajam invertoram, t.i. saules bateriju strāvās pārveidotājam.

Pieņemot, ka ar elektroauto parasti pārvietojas pilsētā, tas nozīmē, ka dienā nobrauc ne vairāk kā 100km, bet pilna auto uzlāde šodien nodrošina vidēji 500 km nobraukumu. Tātad pilna auto uzlāde nepieciešama vidēji 1x nedēļā.

Reģistrēties vai pieslēgties

Reģistrēties