Vienkāršas metodes ūdens patēriņa samazināšanai

Vannas istaba ir viena no resursus visvairāk patērējošajam telpām visā mājsaimniecībā. Vai zināt, cik daudz ūdens patērējat ikdienā? Eiropā viena persona mājsaimniecībā vidēji patērē 144 litrus svaiga ūdens dienā. Tas ir gandrīz trīs reizes vairāk, nekā nepieciešams cilvēka pamatvajadzību apmierināšanai. Ūdens patēriņu var ievērojami samazināt, vienkārši uzlabojot vannas istabas aprīkojumu ar ilgtspējīgiem materiāliem, turklāt nemazinot savu komfortu. Tālāk ir sniegta informācija tikai par dažām metodēm, kas ļauj vannas istabā samazināt ikdienā patērējamā ūdens daudzumu.

Pārziniet sava klozetpoda īpašības

Veci un nepareizi funkcionējoši klozetpodi var būt galvenais ūdens patēriņa avots un vērtīgu resursu izšķiešanas vieta. Ja vannas istaba ir būvēta 90-to gadu sākumā, klozetpods katrā skalošanas reizē parasti patērēs 9 līdz 13 litrus ūdens. Tas vairumā gadījumu ir divas reizes vairāk, nekā patērē moderns klozetpods.

Vecā klozetpoda aizstāšana ar jaunu, ūdeni taupošu klozetpodu tūlītēji samazina ūdens patēriņu. Taču videi draudzīgu un modernu vannas istabas tehnoloģiju piedāvājums tirgū ir ārkārtīgi plašs. Izvēloties piemērotāko, jāpatur prātā trīs galvenie aspekti:

1. Ūdeni taupošas plūsmas tehnoloģijas

Ūdeni taupošas plūsmas klozetpodi labāku skalošanas efektivitāti nodrošina, patērējot mazāku ūdens daudzumu.

Divu skalošanas režīmu klozetpodi, piemēram, vienā skalošanas reizē izmantojamo ūdens patēriņu no 9 litriem var samazināt līdz pat 3 litriem.

Jaunākos tirgū pieejamos Rimfree zema ūdens patēriņa klozetpodu modeļus var atjaunināt, vienā skalošanas reizē izmantojamo ūdens patēriņu samazinot no 6/3 līdz 4/2 litriem ūdens, tā samazinot ūdens patēriņu par 50%. Šādu noskalošanas apjomu ar 4/2 litriem ūdens nodrošina Geberit grupas Ifö un Ido klozetpodu modeļi. Rimfreerisinājums ir pieejams lielākajai daļai Geberit grupas klozetpodu, piemēram, iepriekš pieminētajiem, ūdeni taupošajiem Ifö Inspira un Ido Glow klozetpodu modeļiem, kā arī Geberit Selnova un citu sēriju modeļiem.

Rimfree cleaning Original (1)

2. Ilgtspējīgu materiālu izmantošana

Izvēlieties ilgi kalpojošus produktus un pievērsiet uzmanību to kvalitātei. Lai gūtu pārliecību par labi iztērētu naudu, ieguldiet to augstas kvalitātes produktos, kur ir paredzēti ilgstošai lietošanai.

Šādas pārliecības gūšana prasa arī iepazīšanos ar materiāliem un rezerves daļu pieejamību. Moderni un augstai kvalitātei atbilstoši klozetpodi sniedz iespēju tos nepieciešamības gadījumā salabot, izmantojot viegli uzstādāmas rezerves daļas. Šī priekšrocība ilgtermiņā aiztaupa izmaksas un vērtīgu resursus.

3. Ērta tīrīšana

Vai kādreiz ir gadījies padomāt par vannas istabas aprīkojuma tīrīšanas ērtumu?

Padomājiet par klozetpodu bez iekšējās apmales, zem kuras nereti veidojas kaļķakmens nosēdumi un apmetas baktērijas, vai apaļas formas izlietni, kurā nav stūru, kur uzkrāties kaļķakmenim un netīrumiem.

Lai vannas istabas aprīkojums kalpotu ilgi, tam ir nepieciešama arī pienācīga kopšana. Koncentrējoties uz viegli tīrāmiem risinājumiem, var ievērojami ietaupīt vannas istabas tīrības uzturēšanai nepieciešamo laiku un pūles. Turklāt tas samazina nepieciešamību izmanto videi kaitīgas ķīmiskās vielas, vienlaikus ilgstoši saglabājot vannas istabu svaigu un skaistu.