Uguns aizsardzība

Aktīvās ugunsaizsardzības sistēmas ir svarīga sabiedrisko, ražošanas un citu ēku sastāvdaļa. Ugunsdzēsības sistēmas galvenais mērķis ir maksimāli ātri atklāt un ierobežot ugunsgrēku, lai pasargātu cilvēku dzīvību un ēku. Jo ātrāk tiek sākts dzēst ugunsgrēku, jo tiek nodarīti mazāki postījumi. ŠĪ iemesla dēļ ir nepieciešams izvēlēties efektīvas sistēmas, kas ātri atklāj un uzsāk dzēšanas darbus.

Ugunsdzēsības sistēmas sastāv no:

  1. cauruļvadiem, kas ir abpusēji cinkots vai krāsots melnais cauruļvads. Visbiežāk tos savā starpā savieno ar gropētajiem savienojumiem.
  2. dzēšanai tiek izmantoti dažāda veida sprinkleri, kuru specifikācija mainās no dzēšamās būves pielietojuma un izmēra. Izšķir komerciālos, dzīvojamo ēku, noliktavu, sauso un speciāla pielietojuma sprinklerus.
  3. ugunsdzēsības darbus bieži vien paredz veikt manuāli ar ēkā izvietotām ugunsdzēsības šļūtenēm. Ekipējumā šādā gadījumā ievieto tam speciāli paredzētās krānu kastēs, kas var būt zemapmetuma vai virsapmetuma izpildījumā.
  4. mazākās ēkās ar mazu risku paredz izvietot ugunsdzēsības aparātus.
  5. uguns dzēšanas darbiem nepieciešamo ūdeni ēkā piegādā speciāli tam paredzētas sūkņu stacijas.
  6. ugunsdzēsības sistēmās ir vēl daudzas citas komponentes, kas nodrošina visu iekārtu funkcionēšanu.

ONNINEN SIA ir viens no vadošajiem ugunsdzēsības sistēmu komponenšu piegādātājiem tirgū. Mūsu klāstā ir VICTAULIC sprinkleri, vārsti, savienojumi, GRUNDFOS un WILO ugunsdzēsības sūkņu stacijas, NICZUK cauruļvadu stiprinājumi, plašs klāsts ar gropētajām caurulēm un citām komponentēm, kuru klāsts tekoši papildinās.
Ugunsdzēsības sistēmas uzstādīšana prasa speciālas zināšanas, jo tā atšķiras no ūdensapgādes sistēmas diezgan krasi.

Atkarībā no ugunsdzēsības sistēmas risinājumiem, pastāv dažādi gropju un blīvgumiju izmēri, skavu formas un materiāli. Visu šo var atrast Onninen e-veikalā un Express veikalos.