Sadalnes un DIN sliežu komponenti

Pieejamība
Zīmols

Sadalne jeb sadalnes skapis sadala, kontrolē elektrības plūsmu, uztur drošu elektrības padevi un novērš pārslodzes vai īssavienojumu radītos bojājumus vai dzīvības draudus.

Sadalnes skapī uz DIN sliedēm*, kas var būt Ω, C vai G tipa, tiek ierīkoti slodzes slēdzis, automātslēdži, noplūdes slēdzis, kopne jeb ķemme, nosegvāki.
Automatslēdžus izvēlas atkarība no ierīkotās elektrības sistēmas, kur katrs slēdzis jāizvēlas no kopējās enerģijas patērētāju ampēru apjoma un slēdža raksturlīnes. Automātslēdži tīkla ierīkošanas ērtībai var būt no 1 līdz 4 poliem.

Ražošanas, pilsētvides, viesnīcu vai gudro māju labiekārtošanai papildus var ierīkot kontaktoru. Tas palīdzēs attālināti, ieprogrammēti vai savienojumā ar astro pulksteni veikt līdz četru grupu patērētāju ieslēgšanu vienlaicīgi.

Onninen piedāvā no pašu ražotāja Onnline, ABB un Schneider Electric zemapmetuma un virsapmetuma sadalnes un to komponentes. Tās mēdz būt metāla un plastmasas, izbūvei iekštelpās vai arī ārpus tām. Ja projektā sadalne ir ieplānota ārpus mājas, tad jāņem vērā, ka tai jābūt ūdens un mitruma izturīgai.

*DIN sliedes (DIN ir saīsinājums no Deutsches Institut für Normung, kas ir Vācijas standartizācijas institūts. Nosaukumu izmanto sliežu un citu iekārtu standarta apzīmēšanai) un komponenti ir paredzēti sadalnes izgatavošanai nepieciešamajos apjomos.