Sūkņi

Pieejamība
Zīmols

Ja ūdens piegādei uz māju vēlaties izmantot artēzisko aku, tad viena no tehnoloģijām, kā iegūt ūdeni no pazemes ūdeņiem, ir dziļurbums ar ierīkotu dziļurbuma ūdens sūkni.

Spices ierīkošana.
Viens no vienkāršākajiem veidiem ir ierīkot spici ar virszemes ūdens sūkni. Spici ar virszemes sūkni nevar ierīkot vietās, kur ir ļoti mālaina un akmeņaina zeme. Turklāt ūdens nevar atrasties dziļāk par astoņiem metriem, jo tā ir zemākā robeža, no kuras iespējams uzsūkt ūdeni ar virszemē novietotu sūkni. Iemesls ir atmosfēras spiediens – sūknis rada vakuumu, kuru kompensē atmosfēras spiediens, iedarbojoties uz grunti, izspiežot no tās ūdeni. Taču atmosfēras spiediens šādā situācijā spēj radīt vien līdz desmit metriem augstu ūdensstabu. Šādā situācijā risinājums ir artēziskās akas un dziļurbuma sūkņa ierīkošana, kas daudzās Latvijas vietās ir vienīgais ūdens ieguves veids.

Dziļurbuma sūkņa ierīkošana.
Dziļurbuma sūknis ir paredzēts lielākam ūdens patēriņam, vienlaicīgi paveicot ūdens sūknēšanu lielākos attālumos nekā parasti. Dziļurbuma sūknis tiek izgatavots no nerūsējoša tērauda un pareizi ekspluatēts dziļurbuma sūknis var kalpot līdz pat 50 gadiem.

Dziļurbuma sūknis ir jāizvēlas atkarībā no mājas lieluma, izmantoto santehnikas ierīču skaita un nepieciešamā ūdens daudzuma. Pareizi izvēlēts un uzstādīts dziļurbuma sūknis ne tikai nodrošina nepieciešamo ūdens daudzumu un spiedienu, bet arī klusumu mājās, jo atrodas urbumā un nerada trokšņus. Atkarībā no lietotāja vajadzības, sūkni var aprīkot ar dažādu ieslēgšanās automātiku, kas nodrošina nemainīgu spiedienu un ūdens daudzumu.