Lietus ūdens savākšanas un novadīšanas sist.

Pieejamība
Zīmols

Lai, piemēram, lietus ūdeni uzkrātu un izmantotu atkārtoti, to nepieciešams pareizi novadīt un savākt. To var savākt no māju jumtiem, bet tikpat labi arī no zemes. Tādam nolūkam izmanto savākšanas un novadīšanas līnijveida ūdens uztveršanas kanālus un infiltrācijas kasetes. Infiltrācijas kasetes ir paredzētas notekūdeņu, pēc to savākšanas, ievadīšanai kanalizācijas sistēmā vai gruntsūdeņos.

Kanālu sistēmu izmanto gan pilsētās, gan pie savrupmājām. Šī sistēma ir kvalitatīva, viegli uzstādama, tai piemīt labas hidrauliskās īpašības un pašattīrīšanās spēja. To var uzstādīt arī ar apgaismojumu. Dažādi režģu veidi ir ar labu caurlaidību un varēs pieskaņot jebkurai videi. Tāda, piemēram, ir ACO MULTILINE PP XTRADRAIN.

Līnijveida lietus uztveršanas kanālus izmanto uz cietiem segumiem: autostāvvietās, garāžās, sporta laukumos, tirdzniecības platībās un citur. Tie dalās vairākās slodzes klasēs, tā dodot iespēju izvēlēties vispiemērotāko noteiktiem ekspluatācijas apstākļiem. Onninen piedāvā saviem klientiem ACO Multiline kanālus.

Vēl viena neatņemama ūdens savākšanas sastāvdaļa ir kājslauķis. To izmanto ēkas ārpusē vai iekštelpās. Tie arī ir izturīgi, viegli uzstādāmi vienā līmenī ar grīdu, režģu variācijas (filca, gumijas vai cinkota tērauda) ļauj tos pieskaņot telpai.

Rūpnieciskos objektos vai privātmājas zālājā Onninen piedavā uzstādīt Raineo Stormbox infiltrācijas kasetes. To var uzstādīt arī stadionos, stāvlaukumos, lauksaimniecības platībās.

Infiltrācijas sistēma ACO Stormbrixx veido krājtvertni un novada lietus ūdeņus vietās, kur nav iespējas pieslēgties kanalizācijas sistēmai. ACO Stormbrixx ir daļa lietus ūdens apsaimniekošanas sistēmas un nodrošina nepieciešamo lielu lietus ūdens daudzumu akumulāciju, ar tam sekojošu ieplūdi esošās lietus kanalizācijas sistēmā vai, pie labvēlīgiem grunts apstākļiem, tūlītēju infiltrēšanu tajā.

Onninen piedāvā arī ACO Hexaline virszemes ūdens savākšanas kanālus privātmājām ar vieglu un vienkāršu uzstādīšanu. Kanāli ir izgatavoti no polipropilēna ar plastmasas malām un dažādiem režģiem jebkurai gaumei. Sistēmā ietilpst arī lapu aizturētājs, stūra savienojošais elements un gala noslēguma elements.

Gūlija jeb uztvērējaka ir punktveida drenāžas sistēma – ūdens novadīšanas risinājums nelielām teritorijām. Der izbūvei pie zemām temperatūrām. ACO Pointlock gūlija ir izgatavota no polimērbetona ar čuguna aizsargmalu un integrētu sifonu.

Onninen saviem klientiem iesaka arī Geberit sifona jumta notekas. Tās priekšrocība ir ūdens nosūkšana no jumta ar vakuuma palīdzību. Tā iesūc ūdeni, nevis gaisu, un savāc 2x vairāk ūdens. Izmantojot sifona jumta noteku nav nepieciešamības notekcaurules uzstādīt slīpi.