Pārsprieguma un zibens aizsardzība

Piedāvājam OBO Bettermann ražotāja produkciju, ēku sagatavšanai un nodrošināšanai pret zibens izlādēm un pārspriegumu.
Produktu klāsts ietver:

  • Energotehnikas pārsprieguma aizsardzības novadītājus
  • Zemēšanas sistēmas
  • Zibens novadīšanas un uztveršanas sistēmas
  • Potenciālu izlīdzināšanas sistēmas
  • Mērīšanas un testēšanas sistēmas
  • Aizsardzības un izolējošās dzirksteļspraugas
  • Pārsprieguma aizsardzības ierīces sprādzienbīstamā vidē
  • IT iekārtu un datu pārsūtīšanas pārsprieguma aizsardzība
  • Fotoelektrisko ierīču pārspriegumaizsardzība

obo savienošanas skava

zibens aizsardziba OBO

Pārsprieguma izraisīti bojājumi

Elektrisko un elektronisko ierīču pielietojums pieaug gan mājās, gan darbā. Datu tīkli uzņēmumos vai sabiedrisko pakalpojumu iestādēs nodrošina vitāli svarīgu informācijas apmaiņu reālā laikā. Slēptu apdraudējumu šīm sistēmām rada ne tikai tieša zibensizlāde. Arvien biežāk mūsu elektroniskos palīgus sabojā pārspriegums, kura cēlonis ir attālas zibensizlādes vai lielu elektroiekārtu komutācijas procesi. Negaisa laikā īsā brīdī var atbrīvoties liels enerģijas daudzums. Īslaicīgs pārspriegums var iekļūt ēkā pa visu veidu elektrisko strāvu vadošiem savienojumiem un nodarīt milzīgus zaudējumus.

Ražotājam OBO BETTERMANN ir vairāk nekā 90 gadu pieredze zibensaizsardzības un pārsprieguma aizsargierīču jomā. Ražotājs piedāvā augstas kvalitātes produktus, kas atbilst RAL GZ642-5 vadlīnijām.

Produkti

Pārsprieguma novadītāji V20

Paredzēts pārspriegumaizsardzības potenciālu izlīdzināšanai atb. VDE 0100-443 (IEC 60364-4-44). Novadīšanas spēja līdz 40 kA (8/20) katram polam, izmantojot efektīvus varistorus. Modulārs, iespraužams novadītājs ar atdalošo iekārtu un optisko statusa indikatoru. Aiztures funkcija ar aizsardzību pret vibrācijām un sprieguma kodēšanu. Pielietojums: potenciālu izlīdzināšana galvenajā sadalē un sekundārajās sadalēs.

Cauruļveida zibens uztveršanas stieņi

Sortimentā ir 1,5M, 2M, 2,5M un 3M
Piemērots vēja slodzei atb. eirokodam 1: DIN EN 1991-1-4. Pēdējais metrs ir sašaurināts no Ø 16 mm līdz Ø 10 mm. Atbilst balsta kāju sistēmai FangFix

Cinkota tērauda apaļvadi ar PVC apvalku

5021162 PG1
Izmanto kā zemējuma vadītāju. Atbilst VDE 0185-305 (IEC 62305) prasībām. Cinka pārklājums: ≥ 350 g/m² (vidēji apm.)

Alumīnija apaļvadi ar PVC apvalku

5021332 PG1
Izmantojams kā novadītājs. Atbilst VDE 0185-305 (IEC 62305) prasībām. PVC apvalks nesatur halogēnus. Piemērots instalēšanai uz, zem vai tieši apmetumā, javā vai betonā.

VARIO zemējuma spailes

5014469 PG2
Paredzētas armatūras stieņiem ar diametru 16–37 mm un plakanvadiem. Ātrai montāžai caur atvērtu gareno caurumu un tikai ar vienu M10 skrūvi. Pagriežams metāla spiediena padziļinājums vienkāršai un drošai montāžai.

Stiprinājumi jumta korei

5202510 PG1
Paredzēti apaļiem vadiem RD 8. Piemēroti metāla jumtiem.

Jumta vadu turētāji

5216818 PG2
Kārniņu, šīfera un viļņoto plākšņu jumtiem, RD 8-10. Apakšējā daļa no nerūsējoša tērauda ar garenisku atveri Ø 8,5 mm. Poliamīda vadu turētājs.

Plašais stiprinājumu klāsts ir papildināts ar krustveida savienotājiem apaļvadiem un plakanvadiem, diagonālām skavām plakaniem un apaļiem vadiem, notekrenes skavām RK-FIX FT un atloka skavām Rd 8-10 līdz 10 mm plāksnes biezumam.