Sūkņi

Pieejamība
Zīmols

Izšķir pašteces, spiediena un vakuuma kanalizācijas sistēmas. Visbiežāk izplatītākās ir pašteces sistēmas, kuru darbību nodrošina notekūdeņu plūsma lejpus caurulēm gravitācijas ietekmē. Spiediena un vakuuma sistēmas tiek pielietotas situācijās, kad vietējā reljefa dēļ nav iespējams izbūvēt pašteces cauruļvadu tīklu. Ūdens plūsmu tādā gadījumā nodrošina dažādi kanalizācijas sūkņi.

Kanalizācijas sūkņu uzbūve atšķiras no ūdensapgādes iekārtām, jo tiem ir jāspēj transportēt ūdens, kas satur dažādus piemaisījumus, kas var kavēt ūdens plūsmu vai saturēt augsti abrazīvus materiālus, kas var bojāt darba lāpstiņas. Izšķir dažāda veida sūkņus:

Iegremdējami kanalizācijas sūkņi. Šīs iekārtas ir paredzētas saimniecības un industriālo notekūdeņu transportēšanai ar lielu cieto daļiņu piejaukumu. Notekūdeņi bieži vien satur neviendabīgus liela izmēra piejaukumus un līdz ar to bieži vien darbarati tiek aprīkoti ar speciāliem nažiem, kas sadala piejaukumus viendabīgās frakcijās un novērš darbarata nosprostošanu.

Iegremdējamie drenāžas sūkņi ir paredzēti stāvoša ūdens atsūknēšanai no laukiem, ceļiem un cita veida teritorijām. Šādās situācijās ūdens satur liela daudzuma smilšu, kas ir ļoti abrazīvas un var bojāt iekārtu darba ratus. Līdz ar to sūkņi ar drenāžas izpildījumu bieži ir aprīkoti ar paaugstinātas izturības darbaratiem.

Popularitāti iegūst kompaktie mājsaimniecības fekālo notekūdeņu sūkņi ar smalcinātāju. Šīs iekārtas ir domātas maza izmēra sistēmām, kur daļu no kanalizācijas sistēmas nav iespējams izbūvēt izmantojot pašteces cauruļvadu tīklu. Sūkņi ir pilnībā automatizēti un satur termisko motora aizsardzību, līmeņa kontroli, integrētus pretvārstus un aktīvo ogļu filtrus.

Ir pieejami arī dažādi specifiski kanalizācijas sūkņi, kuri tiek izmantoti liela izmēra infrastruktūras objektos vai dažādos industriālos pielietojumos.

Onninen ir viens no vadošajiem vairumtirdzniecības uzņēmumiem, kas saviem klientiem piedāvā ļoti plašu spektru ar kanalizācijas sūkņiem no pasaulē vadošajiem ražotājiem GRUNDFOS, WILO un citiem. Uzņēmuma sortimentā ir iegremdējami kanalizācijas un drenāžas, mājsaimniecības un industriālie sūkņi.