Gaisa kondicionieri gan privātmājai, gan dzīvoklim

Kā izvēlēties piemērotāko kondicionieri savam dzīvoklim vai privātmājai? Skaidrs, ka mūsdienās kondicionieru un gaisa dzesēšanas sistēmu piedāvājums ir plašs, taču būtiski atšķiras gan to cenas, gan uzstādīšana un funkcionalitāte. Tirgū pieejami dažādi gaisa kondicionieru veidi, no kuriem populārākie ir mobilie jeb portatīvie kondicionieri, sienas tipa kondicionieri ar ārējo bloku un kondicionieri bez ārējā bloka. Kādas ir dažādu kondicionieru veidu priekšrocības – skaidro SIA “Onninen” speciālisti.
Argo Kondicionieri Onninen
ATVĒSINIES ar ARGO kondicionieriem un ventilatoriem!

Mobilie kondicionieri

Mobilie jeb portatīvie kondicionieri daudziem kļūst par pirmo izvēli, jo tie ir salīdzinoši ērti lietošanā un tie ir pārnēsājami, līdz ar to izmantojami vairākās telpās.

Visbiežāk tā ir kā “ugunsgrēka dzēšana” – īpaši brīžos, kad ir pārāk karsts un citas izejas nav. Turklāt mūsdienās tiem ir virkne papildus funkciju papildus komfortam – pults, taimeris, iebūvēts Wifi un daži modeļi pat novērš pelējuma un baktēriju veidošanos telpās.

PRIEKŠROCĪBAS mobilajam gaisa kondicionierim

Pārnēsājams
Līdz ar to pielietojams dažādās telpās, piemēram, pa dienu vari to izmantot viesistabā, bet naktī – guļamistabā.

Vienkārša uzstādīšana
Tam nav nepieciešamas skrūves vai papildu stiprinājumi. Vienīgais, kas nepieciešams – izveidot izplūdes atveri, lai kondensētais gaiss varētu izplūst no telpas.

Salīdzinoši zemāka cena
Salīdzinājumā ar lielajiem logu blokiem vai centrālajām gaisa kondicionēšanas sistēmām mobilais kondicionieris viennozīmīgi izmaksās lētāk.

Ērti lietojami arī īres dzīvokļos
Tas ir būtiski, jo mobilā kondicioniera lietošana neprasa papildus saskaņošanu un nenākas saskarties ar dažādiem ierobežojumiem.

Argo Swan

 • Kompakts dizains, piemērots jebkurai videi
 • Digitāls vadības panelis un LED ekrāns
 • Daudzfunkcionāla tālvadības pults
 • Digitāli programmējams taimeris
 • Funkcijas: dzesēšana, ventilēšana, sausināšana
 • Ērti izņemami, mazgājami filtri
 • Viegli pārvietojams – uz ritenīšiem un ar sānu rokturiem

SWAN EVO (6)

Argo Milo

 • Iebūvēts Wifi un izstrādāta aplikācija komforta uzturēšanai no jebkuras vietas pasaulē
 • Digitāls vadības panelis un LED ekrāns
 • Funkcijas: dzesēšana, ventilēšana, sausināšana un sildīšana
 • Ērti izņemami, mazgājami filtri
 • Viegli pārvietojams – uz ritenīšiem un ar sānu rokturiem

Sienas tipa kondicionieri ar ārējo bloku

Pie sienas stiprināmi kondicionieri ir ļoti populāri un ne velti – tie ir vieni no efektīvākajiem.

Tie ir dalītās gaisa sistēmas jeb split tipa kondicionieri. Pamatā tie ir kondicionieri ar ārējo bloku un to darbības princips ir vienkāršs – sienas gaisa kondicioniera kompresors tiek uzstādīts ārpus ēkas vai mājas un tas ir savienots ar telpā esošo kondicionieri ar mazām caurulītēm, nodrošinot efektīvu gaisa apmaiņu.

Aprēķinot nepieciešamo dzesēšanas jaudu mājoklim, tiek ņemti vērā vairāki faktori – logu novietojums, debespuses, siltinājums, cilvēku skaits un telpas lielums. Tomēr, vidējais tautā pieņemtais aprēķins ir 100W/m2, piemēram, 3,6 kW jaudas kondicionieris spēs nodzesēt 36m2 telpu.

Tā kā kondicionieru efektīvu darbību nodrošina gāze (freons R32), ir nepieciešami speciāli instrumenti, iekārtas un zināšanas, kas parasti ir profesionāļiem, kuri ar to nodarbojas ikdienā, tāpēc to montāžu labāk atstāt viņu rokās.

Onninen sortimentā pieejami ARGO ražotie kondicionieri ar jaudām no 2,6 kW līdz pat 7 kW – portatīvi, split tipa un monobloki (bez ārējā bloka), kas ļaus atrast risinājumu dažāda veida un izmēra telpām.

ARGO kondicionieri ir klusi, minimāli savā dizainā un tos ir iespējams vadīt attālināti izmantojot mobilo aplikāciju. Svarīgi ir pieminēt faktu, ka split tipa kondicionieri spēj arī piesildīt telpu, piemēram, rudenī, kad apkure vēl nav pieslēgta, bet laikapstākļi jau kļūst sliktāki.

PRIEKŠROCĪBAS sienas kondicionierim

Zems trokšņa līmenis

Ātra dzesēšana

Tas susina gaisu

Filtrē un uzlabo gaisa kvalitāti

argo greenstyle onninen

Argo Greenstyle

 • A++ enerģijas klase dzesēšanas režīmā
 • DC Invertera tehnoloģija, maksimals komforts, minimals patēriņš
 • Programmējams ieslēgšanas/izslēgšanas laiks
 • Attālināta vadība ar WiFi lietotni
 • 5 ventilatora ātrumi: turbo, augsts, vidējs, zems, kluss

Kondicionieri bez ārējā bloka

Argo Apollo ir gaisa kondicionieris bez ārējā bloka. Ideāli piemērots vietām, kur nav iespējams vai atļauts instalēt kondicioniera ārējo bloku uz ēkas fasādes.

argo apollo

APSKATĪT VIDEO PAR ARGO APOLLO

PRIEKŠROCĪBAS kondicionierim bez ārējā bloka

Izsmalcināts un minimālistisks dizains
Iekārta radīta izmēros, kas ļauj to viegli integrēt mājas, ofisa un publisko telpu interjeros.

“Eco” funkcija
Samazina strāvas patēriņu.

“Turbo” funkcija
Ļauj sasniegt vēlamo temperatūru īsā laikā.

“Sleep” funkcija
Optimizē kondicioniera darbību nakts laikā.

“Self diagnosis” funkcija
Uzrāda kļūdas un ļauj iekārtas apkopi veikt maksimāli viegli.

Svarīgi zināt!

Cik telpās nākotnē vēl vēlēsies ierīkot sienas kondicionieri?

Ja esi izlēmis uzstādīt sienas tipa kondicionieri ar ārējo bloku, noteikti jau sākotnēji apdomā, cik telpas potenciāli nākotnē vēl vēlēsies tam pieslēgt.

Ja izvēlēsies ārējo bloku, kam var pieslēgt tikai vienu ierīci, tad nākotnē, piemēram, uzstādot savā mājā vai dzīvoklī vēl kādu sienas tipa kondicionieri, būs nepieciešams vēl viens ārējais bloks. Tādēļ ieteicams jau sākotnēji izvērtēt un iegādāties tādu ārējo bloku, kam iespējams pievienot vairākus kondicionierus, ja nākotnē tas būtu nepieciešams.

Pirms kondicionētāja uzstādīšanas jāiepazīstas ar konkrētās pašvaldības apbūves noteikumiem.

Ja kondicionieris tiek uzstādīts neatbilstoši noteikumiem, būvvalde Jums var likt to noņemt, tādēļ pirms izlem, kāda tipa kondicionieri iegādāties, noteikti noskaidro, kādi ir Tavas pašvaldības noteikumi attiecībā uz kondicionieru uzstādīšanu.

Daudzās pašvaldībās, piemēram, ir aizliegts novietot kondicionierus uz ēkas fasādes, kas vērsta pret ielu. Tāpat dažādi īpaši noteikumi var attiekties uz vēsturiskajām ēkām, piemēram, Rīgas vēsturiskajā centrā kondicioniera uzstādīšanai būs nepieciešama arī Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes atļauja.

Dažkārt būs nepieciešama arī būvspeciālista konsultācija, lai noteiktu, kurā vietā un kā konkrēti kondicionieri drīkst piestiprināt.

Taču satraukumam nav pamata – iepazīstot nosacījumus, noteikti var atrast piemērotu risinājumu, kur kondicionieri uzstādīt arī bez īpašiem saskaņojumiem.