Kesko ieņem top pozīciju sarakstā “Pasaules 100 ilgtspējīgākās korporācijas”

19.01.2024. 12:20

Kesko 2024. gadā ir atzīts par labāko uzņēmumu savā nozarē sarakstā “Pasaules 100 ilgtspējīgākās korporācijas”. Kopumā Kesko ieņēma 29. vietu sarakstā, veicot ievērojamu lēcienu uz augšu. Kesko ir vienīgais uzņēmums pasaulē, kurš katru gadu ir iekļuvis sarakstā kopš saraksta dibināšanas 2005. gadā.

Plašsaziņas līdzekļu un pētniecības uzņēmums The Canadian Corporate Knights ir publicējuši pasaules ilgtspējīgāko uzņēmumu sarakstu jau divdesmit gadus. Viens no galvenajiem novērtēšanas kritērijiem ir uzņēmumu darbības, lai mazinātu klimata pārmaiņas un samazinātu emisijas.

Runājot par pārtikas preču tirdzniecības uzņēmumu novērtēšanu, īpaši svarīgi ir klimata saglabāšanas un ilgtspējības pasākumi. Novērtējumā galvenā uzmanība pievērsta, piemēram, tam, cik daudz uzņēmums iegulda bezemisiju enerģijā un cik procentu no to izvēles veido augu izcelsmes produkti.

”Uzskatu, ka Kesko ievērojamo lēcienu šajā sarakstā var saistīt ar mūsu pastāvīgo progresu visās ilgtspējības jomās. Mēs nesen apņēmāmies noteikt ilgtermiņa bezemisiju mērķus visai mūsu vērtību ķēdei. Mēs arī ieguldām ievērojamus līdzekļus mūsu veikalu energoefektivitātē, vienlaikus palielinot ilgtspējīgu produktu skaitu mūsu izvēlē,” saka Riikka Joukio , Kesko ilgtspējības un sabiedrisko attiecību viceprezidente.

Kesko ilgtspējības vīzija ir nodrošināt saviem klientiem ilgtspējīgu preču izvēli, veicinot pārmaiņas visā vērtību ķēdē. 2023. gadā Kesko pārtikas preču tirdzniecība koncentrējās uz pārtikas atkritumu samazināšanu, jaunu ekonomisku produktu radīšanu un veselīgākas izvēles klientiem. Būvniecības un tehnikas tirdzniecībā Kesko aicināja savus piegādātājus noteikt emisiju samazināšanas mērķus un padarīja ilgtspējīgu izvēli vieglāku, identificējot ilgtspējīgus produktus K grupas izvēlē. Automašīnu tirdzniecībā Kesko veicināja tīrāku mobilitāti, piedāvājot automašīnas ar zemākām emisijām un attīstot savu K-Lataus EV uzlādes tīklu.

Kesko 2024. gadā tika atzīts par labāko uzņēmumu pasaulē savā nozarē un 29. vietā kopējā sarakstā (74. vieta 2023. gadā). Šogad šajā sarakstā bija arī tādi Somijas uzņēmumi kā Elisa, Neste un Nordea.

Pasaules 100 ilgtspējīgāko korporāciju reitings tika izveidots, pamatojoties uz ilgtspējības novērtējumu, kurā vairāk nekā 6700 biržā kotētu uzņēmumu tika novērtēti, izmantojot 33 rādītājus, kuri saistīti ar vides un sociālo atbildību un labu korporatīvo pārvaldību.

Corporate Knights Inc. sastāv no žurnāla Corporate Knights, kas koncentrējas uz ilgtspējīgas uzņēmējdarbības tēmām, un pētniecības nodaļu, kura veido korporatīvās ilgtspējas reitingus un vērtējumus.

Global 100 list 2024