Ventilācijas sistēmas privātmājām

Ventilācijas sistēma privātmājām sastāv no iekārtas, gaisa vadu sistēmas un gaisa sadales difuzoriem, kas ikdienā visredzamākā sistēmas daļa.

bal.vent et-plan
Avots: flexit.no

Onninen noliktavā pieejamas standarta rekuperācijas iekārtas no tādiem ražotajiem kā SALDA (Lietuva) un TITON (Anglija). Pēc pasūtījuma ir iespējams iegādāties gaisa apstrādes iekārtas no tādiem ražotājiem kā FLEXIT (Zviedrija) un Komfovent (Lietuva).

Privātmāju gaisa apstrādes iekārtu ražība ir no 150m3/h līdz 700 m3/h, kurām iestrādāts rotora, plākšņu vai Entalpijas siltummainis.

Entalpijas siltummainis ir ventilācijas iekārtu nākotne, jo caur siltummaiņa plāksnēm tiek atgūts ne tikai siltums no telpas bet arī mitrums. Šis aspekts ir ļoti svarīgi ziemas mēnešos, kad āra gaisam ir ļoti zems relatīvais mitrums. Iekārtas darbības modelis: Svaigs āra gaiss tiek iesūkts iekārtā, kur, plūstot caur siltummaini, tas atgūst siltumu no nosūces gaisa, kas paņemts no ēkas un plūst pretējā virzienā. Nosūci visbiežāk veic no ēkas siltākajām un mitrākajām telpām- sanitārie mezgli, virtuves, saunu priekšnami u.c. telpas. Pieplūdi savukārt ievieto telpās ar vislielāko apdzīvotību- viesistabas, ofisi, guļamistabas, bērnu istabas.

No rekuperācijas iekārtas līdz difuzoriem gaisu nogādā caur 75mm lieliem lokaniem gaisa vadiem. Onninen piedāvā šos gaisa vadus ar antibakteriālo un antistatisko pārklājumu no tādiem ražotājiem kā Ubbink un KOPOS. Tie izceļas ar izcilu izturību un ļoti zemu iekšējo gaisa pretestību, kā arī nodrošina gaisa vadu sistēmas blīvumu. Saimniecības telpā pie rekuperācijas iekārtas tiek uzstādīti gaisa sadales kolektori no tādiem ražotājiem kā TERMITECH un Ubbink.

Lokano gaisa vadu sistēmā privātmājām ir ērts un vietu taupošs risinājums.

019756o1
Avots: ubbink.com

Ventilācijas sistēmas privātmājām

Onninen piedāvā LINDAB dizaina difuzorus AIRY, kas tehnisko aprīkojumu pārvērtīs par dizaina elementiem. Ja ir vēlme izveidot ideālu interjeru, tad ir jāpiestrādā arī pie ventilācijas difuzora dizaina.

Difuzoru virsma ir paredzēta gan krāsošanai, gan aplīmēšanai – var pielāgot interjera dizainam pēc izvēles.

Onninen piedāvā pašu zīmola OPAL difuzorus, kas pieejami dažādos dizainos un būs lieliska budžeta klases izvēle.